Annem çok güzel yemek yapar...
En basit yemek bile onun elinden muhteşem bir lezzet olarak çıkar.Tarifini sorunca da "herkesin yaptığı gibi yapıyorum" der.
Ne zaman ki mutfağa girip yemek yapmaya başladım,farkettim ki annemin tarifleri "herkesin yaptığı gibi" ama malzemeler farklı.

Çorbanın üzerine serptiği bir tutam nane,kaşığın ucuyla koyduğu bir parça salça bir anda çorbayı tadına doyulmaz yapıyor.

Anladım ki  ustalık sadece ölçülerle olmuyor, MALZEME EN ÖNEMLİSİ !
Yıllardır Gaziantep'in yiyeceklerinin peşindeyim.Salça uğruna Bakırköy'e gittiğim,bir kavanoz pekmez için Aksaray'a taşındığım çok oldu! Zamanla annemden çok değişik Antep yemekleri öğendim. Maş piyazı,loğlazlı pilav,firik pilavı ve Antep mutfağının kraliçesi:Yuvalama ! Hepsi birbirinden lezzetli, besleyici,hepsi tek başlarına komple bir öğün. Şimdi Türkiye'nin en zengin mutfaklarından biri olan Antep mutfağını eşsiz kılan tüm bu malzemeleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Gelin firiğin o güzelim duman kokusunu içinize çekin. Kırmızı biberin tane tane elinize dökülüşünü izleyin. Nanenin karşı koyulamaz kokusundan kurtulabilirsiniz ama cevizli sucuk ve Antep Güzeli'nin albenisi sizi bir anda etkisi altına alacaktır.
Şimdi bu karşı koyulamaz lezzetleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

MUTFAĞINIZA YENİ BİR LEZZET,YENİ BİR KOKU GETİRMEK İSTİYORUZ.
SİZLERİ ZAHRE'YE BEKLİYORUZ...                         MERAL UMAR